سرپرست اداره‌کل امور عشایر چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مال‌کَنون عشایر آغاز شده و تاکنون ۴۰ درصد عشایر استان به مناطق گرمسیری کوچ کرده‌اند، گفت: مابقی عشایر نیز باید تا ۱۰ مهرماه جاری نسبت به مال‌کَنون و کوچ به مناطق گرمسیری اقدام کنند.
کد خبر: ۱۱۲۸۲۸۸
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۸ 26 September 2023

به گزارش تابناک چهارمحال و بختیاری به نقل از روابط عمومی اداره کل امور عشایر چهارمحال و بختیاری، محمد محمودی گفت: ۳۰ شهریورماه به عنوان تقویم کوچ در استان اعلام شده و نشست شورای عشایر در بیشتر شهرستان‌ها تشکیل شده است.

سرپرست اداره‌کل امور عشایر چهارمحال و بختیاری افزود: در این نشست‌ها مقرر شده با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی‌بر آغاز بارش‌های پاییز در مهرماه جاری نسبت به تسریع در خروج عشایر از مناطق سیل‌خیز استان اقدام شود.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شده اداره‌کل راهداری و حمل‌نقل جاده‌ای، منابع‌طبیعی و آبخیزداری، جمعیت هلال‌احمر، اورژانس و اداره‌کل مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری آمادگی لازم برای خدمات‌رسانی سریع به عشایر جهت جلوگیری از بروز هرگونه خسارت در صورت جاری شدن سیلاب‌های احتمالی را داشته باشند.

محمودی عنوان کرد: مدیران ادارات امور عشایر شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری مأمور شده‌اند تا در مناطق دارای خطر جاری شدن سیلاب حضور یافته و عشایر را به کوچ سریع‌تر ملزم کنند.

وی با بیان اینکه مال‌کَنون عشایر آغاز شده و تاکنون ۴۰ درصد عشایر استان به مناطق گرمسیری کوچ کرده‌اند، گفت: بقیه عشایر استان نیز باید تا ۱۰ مهرماه جاری نسبت به مال‌کَنون و کوچ به مناطق گرمسیری اقدام کنند.

وی یادآور شد: درحال حاضر حدود ۶۰ هزار خانوار عشایر درون‌کوچ چهارمحال و بختیاری در شهرستان‌های لردگان، فلارد، خانمیرزا، بروجن و بخشی از اردل و کوهرنگ مستقر هستند.

محمودی خاطرنشان کرد: به عشایر درون‌کوچ چهارمحال و بختیاری نیز توصیه می‌شود در صورت بروز هرگونه خطر سیلاب در محل‌ها و مناطق نزدیک محل سکونت خود مستقر شوند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار