نماینده، ولی فقیه در چهارمحال‌وبختیاری با برشمردن برخی صفات رئیس‌جمهور شهید، گفت: شهید آیت‌الله رئیسی مزین به تقوای سیاسی بود و مشاهده می‌کنیم که در انقلاب اسلامی به‌عنوان یار ولایت و خدمتگزار ملت کوشید و جایگاه جهانی انقلاب را در دنیا ارتقا داد.
کد خبر: ۱۱۶۸۳۱۹
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۱ 24 May 2024

به گزارش تابناک چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام چهارم خردادماه در خطبه‌های نمازجمعه شهرکرد با تسلیت عروج ملکوتی شهدای خدمت به‌ویژه سیدالشهدای خدمت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی و با اشاره به اینکه شهید رئیسی مزین به تقوای سیاسی بود، اظهار کرد: این شهید والامقام همواره به نماز‌های مستحب اهتمام ویژه داشت و حتی در سفر‌های خارجی نیز این عادت را ترک نمی‌کرد و همواره خود را در پیشگاه خداوند متعال می‌دانست. مشاهده می‌کنیم که در انقلاب اسلامی به‌عنوان یار ولایت و خدمتگزار ملت کوشید و جایگاه جهانی انقلاب را در دنیا ارتقا داد که این مشی باید الگوی همه باشد.

وی با اشاره به مناسبت‌های پیش رو و با گرامیداشت روز دزفول مقاوم، ادامه داد: این شهر در ایام جنگ در معرض گلوله و تانک‌ها قرار داشت، اما مردم شهر ایستادگی کردند و این درسی برای همه شهرهاست که در برابر فتنه‌ها و تهدید‌ها قرار بگیرند.

نکونام با ابراز تأسف از فقدان شهادت‌گونه رئیس‌جمهور محبوب و مردمی که ضایعه بزرگی برای همگان است، بیان کرد: خداوند متعال خوبان و نیکان خود را از میان سیاسیون انتخاب کرد و به فیض عظیم شهادت نائل شدند.

امام‌جمعه شهرکرد تصریح کرد: شهادت آیت‌الله رئیسی مصداق این حدیث نبوی بود که فرمود «إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَةِ» و فقدان ایشان ثلمه‌ای جبران‌ناپذیر است. او حقیقتاً شب را از روز نمی‌شناخت و پیوسته دغدغه خدمت را داشت.

نکونام در پایان با برشمردن اهم ویژگی‌های شهید رئیسی در قامت رئیس‌جمهور محبوب و مردمی، گفت: مدیری که بتواند از مدیریت، مجاهدت، سعه صدر، تلاش خستگی‌ناپذیر، امیدآفرینی، ولایت‌پذیری، تواضع و فروتنی، اخلاق‌مداری، ظلم‌ستیزی، مردم‌داری و روحیه خدمت، دلسوزی، یتیم‌نوازی، عزت و صلابت، امانت و ده‌ها صفات عالی ایشان الگو بگیرد، یقین بداند در عرصه مدیریت موفق خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار