استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: امکانات دستگاه‌های اجرایی باید برای ازداوج آسان جوانان اختصاص پیدا کند، ازدواج جوانان به کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک می‌کند.
کد خبر: ۱۱۶۶۴۴۱
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۴ 11 May 2024

به گزارش تابناک چهارمحال و بختیاری، غلامعلی حیدری امروز (۲۲ اردیبهشت ماه) در اولین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت چهارمحال و بختیاری در سال ۱۴۰۳ با بیان اینکه جمعیت، یکی از مولفه‌های قدرت در کشور است، اظهار کرد: جمعیت عامل اقتدار یک کشور است، نیروی مولد و جوان موجب توسعه کشورند. توسعه هر کشور با جمعیت جوان معنا پیدا می‌کند، نیرو‌های جوان پیشران در توسعه هستند، اگر می‌خواهیم به سمت توسعه همه‌جانبه حرکت کنیم، باید نقش نیروی انسانی جوان پررنگ باشد.

وی با تاکید بر توجه ویژه به مقوله سلامت در جامعه، گفت: امید به زندگی پس از پیروزی انقلاب اسلامی بین مردم افزایش پیدا کرده است، تجربه نشان داده با عزم جدی و اقدامات فراگیر می‌توان به سمت جوانی جمعیت حرکت کرد.

حیدری با اشاره به تصویب قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در سال ۱۴۰۰، توضیح داد: دولت مشوق‌های خوبی را برای فرزندآوری و جوانی جمعیت ابلاغ کرده است، باید تلاش کنیم موانع مرتفع شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: فرهنگ‌سازی در مقوله فرزندآوری بسیار حائز اهمیت است، گره‌های ذهنی درباره اهمیت این مسأله باید باز شود، همه دستگاه‌های اجرایی نسبت به فرهنگ‌سازی در این حوزه اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه حداقل هزینه برای آماده‌سازی زمین‌های واگذارشده در طرح جوانی جمعیت از متقاضیان دریافت شود، گفت: نسبت به تامین زمین در شهر‌ها و روستا‌ها اقدام شود.

حیدری افزود: قرارگاه جوانی جمعیت در شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری به ریاست فرمانداران تشکیل شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار