امام جمعه موقت شهرکرد گفت: انقلاب اسلامی ایران باعث شده است حکومتی شکل گیرد که در آن امنیت از توجه بالایی برخوردار باشد و همگان در امنیت بتوانند زندگی کنند.
کد خبر: ۱۱۶۶۲۸۸
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۴ 10 May 2024

به گزارش تابناک چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن فاطمی ۲۱ اردیبهشت‌ماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرکرد ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها اظهار کرد: ایشان با توجه به سخنان امام جعفر صادق(ع)، امام رضا(ع) و امام جواد(ع) از مقام بالایی برخوردار است و به گونه‌ای می‌توانیم ایشان را جانشین و قائم مقام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بدانیم زیرا در روایات آمده است که زیارت مرقد ایشان در شهر قم مانند زیارت مرقد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است.

وی به نقل از روایات منتصب به امام صادق(ع)، شهر قم را آشیانه آل پیغمبر و سرمنشأ ظهور و پخش علم به سراسر دنیا دانست و افزود: ۱۰۳ سال از تاسیس حوزه علمیه قم می‌گذرد و با توجه به سخنان و پیشگویی‌های اهل بیت (ع) و بزرگان دین، به زودی دانش اسلامی در سراسر جهان با مرکزیت حوزه علمیه قم و به برکت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها منتشر خواهد شد.

فاطمی ادامه‌داد: جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی باعث شد که حوزه علمیه قم و دانش اسلامی پیشرفت چندین برابری داشته باشد و موفقیت نمایندگیان جمهوری اسلامی با همکاری سفارتخانه‌ها و مبلغین جهانی نیز نمادی از این پیشرفت است.

وی در ادامه ضمن تبریک فرا رسیدن دهه کرامت، توجه ویژه به روز دختر را مورد اهمیت دانست و تصریح کرد: در تاریخ نسبت به زنان و دختران بی‌مهری‌های فراوانی شده است و حتی تا ۵۰ سال گذشته ناخواسته و ندانسته دختران را مایه ننگ می‌دانستند.

فاطمی الگو گرفتن از رفتار پیامبر مکرم اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت را مهم دانست و افزود: بزرگان دین و امامان معصوم و پیامبر اسلام هیچ ابایی از تکریم و احترام گذاشتن به بانوان و زنان نداشتند.

امام جمعه موقت شهرکرد با اشاره به احادیث روایت شده از بزرگان دین گفت: آنانی نسبت به دیگران برتر و بهترند که نسبت به خانواده‌شان مهربان‌تر و با احترام‌تر برخورد کنند و پیامبر اسلام، نسبت به اهل خود و خانواده‌اش بهترین رفتار را داشته است که باید الگو قرار بگیرد.

فاطمی احترام گذاشتن به زنان و حفظ حرمت آنان را از ویژگی‌ انسان‌های بزرگوار و محترم دانست و گفت: تنها آدم‌های پست به خودشان اجازه می‌دهند که نسبت به زنان و دختران بی‌احترامی کنند.

وی در ادامه گفت: گزارشات فراوانی از تعرضات به زنان در غرب وجود دارد و در بعضی از کشورهای غربی به صورت ناگهانی برای بیش از نیمی از زنان و دخترانشان مزاحمت و ناامنی ایجاد شده است.

فاطمی وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را باعث ایجاد امنیت دانست و تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران باعث شده است که حکومتی شکل گیرد که در آن امنیت مورد توجه بالایی باشد و همگان در امنیت بتوانند زندگی کنند و تعرضی به هیچکس از جمله زنان و دختران شکل نگیرد.

وی در پایان قدردانی و همراهی و همفکری برای امنیت شکل گرفته در جمهوری اسلامی ایران را لازم دانست و خاطرنشان کرد: غزه و کشور فلسطین در طول تاریخ همیشه با غم و اندوه از آن یاد شده است ولی باعث شده است که اکنون دنیا بیدار شود و چندین کشور اروپایی و آسیایی روابطشان را با رژیم صهیونیستی قطع کردند و این نشان دهنده آن است که دنیا دارد به جنایات رژیم صهیونیستی و حامیان آنها پی می‌برد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار