مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به مشاهده ملخ‌های بومی در عرصه‌های منابع طبیعی استان، گفت: ملخ‌هایی در عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان‌های خانمیرزا، فلارد و اردل مشاهده شده که هجوم ملخ نبوده است.
کد خبر: ۱۱۶۴۶۴۷
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۷ 28 April 2024

به گزارش تابناک چهارمحال و بختیاری، فرشید شبانی اظهار کرد: ملخ‌های بومی هر ساله جمعیت آن‌ها افزایش می‌یابد و راه کنترل و مبارزه با آن‌ها سمپاشی است.

وی افزود: معمولا هرساله در بازه‌های زمانی مختلف در شهرستان‌های لردگان، اردل، فلارد، خانمیرزا و کوهرنگ درگیر ملخ بومی هستند، ملخ‌های بومی مشاهده شده در شهرستان‌های خانمیرزا، فلارد و منطقه لندی شهرستان اردل و در کانون منابع طبیعی استان هستند.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: برای کنترل ملخ‌ها باید سمپاشی انجام شود، اما به دلیل اینکه ملخ‌های مشاهده شده در عرصه‌های مرتعی و جنگلی هستند باید برنامه‌ریزی و بررسی در راستای اینکه آیا سمپاشی مورد نیاز است یا به دلیل اینکه عرصه طبیعی است اجازه دهیم کنترل طبیعی انجام شود.

شبانی بیان کرد: مبارزه با ملخ‌ها در عرصه‌های منابع طبیعی به راحتی نیست و باید همه جوانب از جمله مباحث زیست محیطی، اکوسیستم و مضرات و مزایا در نظر گرفته شود و سپس تصمیمات لازم برای مبارزه و کنترل ملخ اتخاذ شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار