نماینده، ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: سرمایه‌های استان نباید دستمایه فرصت طلبان و سودجویان شود.
کد خبر: ۱۱۶۲۸۷۴
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۶ 16 April 2024

به گزارش تابناک چهارمحال و بختیاری و به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام ۲۸ فروردین ماه در نخستین همایش دانش سنتی محیط زیست در چهارمحال و بختیاری، ضمن تقدیر از حمایت مردم در عملیات «وعده صادق» اظهار کرد: تبلیغات رسانه صهیونیست‌ها به گونه‌ای بود که خودشان را قوی و مخالفین را ضعیف نشان دهند، اما عملیات وعده صادق باعث شد توجه دوست و دشمن به حقایق جلب شود.

وی از انتخاب چهارمحال و بختیاری برای برگزاری نخستین همایش دانش سنتی محیط زیست در کشور تشکر کرد و گفت: محیط زیست، موضوعی مهم و قابل توجه برای بشریت و کل موجودات عالم است.

نکونام با اشاره به آیات قرآن کریم ادامه داد: خداوند در آیات قرآن انسان را اشرف مخلوقات دانسته و برای جایگاه انسان کرامت ویژه‌ای قائل شده است و آحاد انسان‌ها باید توجه کافی به محیط زیست داشته باشند.

نکونام خطاب به مسئولان، گفت: مراقب باشید که حقوق بندگان که محیط زیست و سلامت آن نیز جزئی از این حقوق است، ضایع نشود و همه جانبه از آن محافظت شود.

نماینده، ولی فقیه در استان از بین رفتن طبیعت و محیط زیست را یکی از دلایل نزول بلا دانست و گفت: خداوند همه چیز را به بهترین نحو در اختیار انسان‌ها قرار داده است و نباید این زیبایی‌ها که در دست مردم و مسئولان هستند، تبدیل به زشتی شوند.

نکونام، چهارمحال بختیاری را استانی با منابع طبیعی و طبیعت دلنواز و زیبا نام برد و عنوان کرد: این استان با نامهربانی‌ها از جمله حفر تونل‌ها بدون توجه به پیامد‌های محیط زیستی، در معرض خطر قرار دارد و ممکن است با وجود تمام سرمایه‌ها تبدیل به کویر شود.

وی ادامه داد: مسئله مهم دیگر حفاظت از رودخانه‌ها جهت جلوگیری از آلوده شدن به نفت و فاضلاب و دیگر آلاینده‌ها است که در شهر سرخون با این مشکل روبرو هستیم و انتظار داریم توجه جدی شود.

وی از برگزاری این اجلاس ملی ابراز امیدواری کرد و گفت: امیدواریم تصمیماتی که در این برنامه گرفته می‌شود، راهبردی باشد و در زمینه‌های مختلف به آن عمل شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار