مدیرعامل شرکت آب منطقه چهارمحال و بختیاری گفت: ما باید بتوانیم با مهار سیلاب‌ها و روان‌آب‌های حاصل از بارندگی و ذوب برف‌ها، تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کنیم.
کد خبر: ۱۱۵۹۶۱۵
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۲ 19 March 2024

به گزارش تابناک چهارمحال و بختیاری، فردوس کریمی با اشاره به کاهش بارندگی در سال ۱۴۰۲ و اهمیت تغذیه منابع آبی از جمله مخازن سدها، اظهار کرد: ما باید بتوانیم با مهار سیلاب‌ها و روانآب‌های حاصل از بارندگی و ذوب برف‌ها، تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کنیم.

وی با اشاره به دستور استاندار چهارمحال بختیاری مبنی بر توجه ویژه به سد‌های خاکی و سد‌های در دست بهره‌برداری گفت: سد‌های خاکی و در دست بهره‌برداری در استان از جمله سد‌های ناغان و سورک، بیش از سه چهارم حجم مخزن آن‌ها خالی است و این مهم لزوم آن را می‌طلبد که توجه ویژه‌ای به بارش‌های پیش رو داشته باشیم.

کریمی چالش اصلی در مدیریت روان‌آب‌های چهارمحال و بختیاری را شیب زیاد و کوهستانی بودن استان دانست و گفت: با توجه به اینکه ۸۴ درصد استان کوهستانی است، شکل‌گیری روان آب‌ها در مناطق شیبدار همراه با تلاطم زیادی است که مدیریت این منابع آبی را دشوار می‌کند.

وی وجود سازه‌های تقاطعی در استان را چالش دیگری در جهت مدیریت منابع آبی دانست و تصریح کرد: با توجه به بارندگی‌ها، تاکنون مشکلی در استان در حوزه منابع آبی مشاهده نشده است، البته باید توجه داشت که بارندگی‌ها هنوز شدت پیدا نکردند و شرکت سهام آب منطقه‌ای نیز آمادگی لازم را برای مدیریت حوادث احتمالی داراست.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار