تابناک چهارمحال وبختیاری- رییس آموزش و پرورش عشایری چهارمحال و بختیاری گفت: دانش آموزان عشایر کوچرو در پایه ششم ابتدایی که سال تحصیلی خود را در مناطق قشلاقی سپری کرده اند، امتحانات نهایی را در مناطق ییلاقی برگزار خواهند کرد.
کد خبر: ۷۴۴۲۷۵
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱ 13 May 2019
به گزارش تابناک شهرکرد- حاتم خالدی تعداد دانش آموزان کوچرو مقطع ابتدایی را 240 دانش آموز اعلام کرد.
وی با اشاره به تجهیز کلاس های درس سیار عشایر کوچرو به تجهیزات رایانه ای افزود: با برنامه ریزی های انجام شده چهار کانکس سیار نیز برای تشکیل کلاس درس دانش آموزان برون کوچ استان در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به نیاز 8 کانکس جدید دیگر برای استقرار کلاس درس دانش آموزان عشایری استان تصریح کرد: برای تامین این تعداد کانکس نیاز به مساعدت و مشارکت خیران و نیکوکاران است.
رییس آموزش و پرورش عشایری چهارمحال و بختیاری تامین و توزیع پوشاک برای همه دانش آموزان در مناطق قشلاقی در ایام نوروز امسال را یادآور شد و گفت: بخشی از لوازم التحریر مورد نیاز دانش آموزان عشایر کوچرو نیز به صورت رایگان تامین شده است.
خالدی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده، سوخت و لوازم روشنایی کلاس های درس سیار در مناطق ییلاقی نیز تامین و در اختیار آنها قرار گرفته است.
چهارمحال و بختیاری بیش از 126 هزار عشایر برون و درون کوچ با بیش از یک میلیون راس دام سبک دارد، این استان از نظر جمعیت عشایری پس از استان فارس دومین استان عشایرنشین کشور است.
تقویم رسمی کوچ عشایر به مناطق ییلاقی چهارمحال و بختیاری 20 اردیبهشت ماه اعلام شده بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار