تابناک چهارمحال وبختیاری- دومین همایش روز هنر سامان عصر چهارشنبه با حضور هنرمندان و مسئولان در هتل گلهای مرکز شهرستان برگزار شد.
کد خبر: ۷۱۷۵۵۱
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴ 21 February 2019
به گزارش تابناک شهرکرد- گشایش نمایشگاه هنرهای دستی، نمایش خیابانی، اجرای موسیقی و عرضه محصولات هنری و فرهنگی شهرستان از جمله برنامه های همایش روز هنر شهرستان سامان بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در حاشیه برگزاری این همایش اظهار داشت: شهرستان سامان دارای هنرمندان شاخص در طول تاریخ و زمان معاصر بوده است و مردم هنردوست این شهرستان نقش بسزایی در ارتقا و حفظ این هنر برعهده داشته اند.
جواد کارگران ادامه داد: سامان ، ظرفیت های بسیاری در عرصه فرهنگ و هنر دارد و این موضوع می طلبد با حمایت بیش از پیش از هنرمندان زمینه شکوفایی این استعدادها را فراهم کرد.
وی همچنین با اشاره به نقش زیرساخت ها در شکوفایی استعدادهای هنری، تصریح کرد: در همین راستا تلاش می شود تا فرهنگسرای شهر سامان که مطالبه مردم این شهرستان است بزودی تکمیل و افتتاح شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد : امسال 10 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل فرهنگسرا اختصاص داده شد که پیشرفت اجرای طرح مطلوب است.
شهرستان سامان زادگاه شاعران معروفی چون دهقان و عمان سامانی است.
این شهرستان ضمن برخورداری از ویژگی های طبیعی و گردشگری دارای گنجینه های ارزشمند هنری از جمله صنایع دستی و هنرمندان بنام در حوزه فرهنگ و ادبیات است.
سامان در 20 کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد و رودخانه زاینده رود از آن عبور می کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار