تابناک چهارمحال وبختیاری- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان از نصب 47 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستاهای این شهرستان خبر داد.
کد خبر: ۷۱۶۸۹۳
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷ 19 February 2019
به گزارش تابناک شهرکرد- آیت حسنی افزود: این آبگرمکن ها با مخزن 200 لیتری به منظور افزایش مشارکت مردم در حفاظت از منابع طبیعی و جنگل ها در قالب پروژه تغییر الگوی مصرف سوخت مناطق جنگل نشین و استفاده از انرژی های پاک و نو نصب شده است.
وی با بیان اینکه این آبگرمکن ها با همکاری وزارت دفاع و سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری تهیه شده است، افزود: برای خرید آبگرمکن ها بیش از یک میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
به گفته وی، این آبگرمکن ها در روستاهای جنگل نشین 'لیرابی'،
'له دراز'، 'آب طلایه' و 'بردکارخانه' توزیع و نصب و آبگرمکن های هیزمی جمع آوری شده است.
وی با اشاره به اینکه بخشی از چهارمحال و بختیاری بخصوص در شهرستان لردگان جنگلی است و امکان گازرسانی به برخی از نقاط روستایی و جنگلی وجود ندارد، در این مناطق مردم از هیزم به عنوان سوخت برای گرم کردن و ایجاد حرارت استفاده می کنند.
جنگل های زاگرس طی سال های اخیر با عوامل تخریب روبه شده است و تهیه زغال و قاچاق چوب درختان جنگل های زاگرس از عوامل اصلی و تشدید کننده تخریب این منابع به شمار می‏‎رود.
از مجموع مساحت چهارمحال وبختیاری حدود یک میلیون و 400 هزار هکتار آن معادل 86.4 درصد عرصه منابع ملی شامل جنگل و مراتع است، از این میزان حدود 307 هزار هکتار را پوشش جنگلی تشکیل می دهد.
51 درصد جنگل های بلوط چهارمحال وبختیاری در لردگان قرار دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار