تابناک چهارمحال وبختیاری- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از ثبت‌نام یک‌هزار و ۱۷۵ نفر از استان در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن تا کنون خبر داد و گفت: ثبت‌نام در آزمون تا 10 بهمن‌ماه ادامه دارد.
کد خبر: ۷۰۶۲۲۹
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴ 22 January 2019
به گزارش تابناک شهرکرد- جواد کارگران در خصوص آزمون حفظ و مفاهیم قرآن اظهار کرد: سال‌های گذشته این رویداد بزرگ قرآنی به صورت جداگانه در هر دستگاهی برگزار می‌شد که خوشبختانه امسال با همکاری و تعامل بین سه دستگاه آموزش‌وپرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و اوقاف و امور خیریه در استان برگزار می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بابیان اینکه ثبت‌نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم از ۵ دی آغاز شده است و تا ۱۰ بهمن‌ماه جاری هم ادامه دارد ابراز کرد: علاقه‌مندان برای ثبت‌نام می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی www.quranedu.ir نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.
کارگران به آمار ثبت‌نام‌شدگان به تفکیک هر شهرستان در چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و گفت: تا به امروز شهرستان شهرکرد ۷۳۷ نفر، شهرستان بروجن ۱۳۱ نفر، شهرستان فارسان ۱۵۸ نفر، شهرستان کیار ۶۵ نفر، شهرستان بن ۲۹ نفر، شهرستان لردگان ۲۸ نفر، شهرستان اردل ۱۳ نفر، شهرستان سامان ۱۳ نفر و شهرستان کوهرنگ یک نفر در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم ثبت‌نامی داشته‌اند که در مجموع به یک هزار و ۱۷۵ نفر در سطح استان می‌رسد.
وی در ادامه افزود: رشته ترجمه و مفاهیم قرآن شامل «ترجمه و مفاهیم مقدماتی و تدبر در قرآن»، رشته سیره و معارف اهل بیت (علیه السلام) شامل «مفاهیم نهج البلاغه یک و ۲» و مفاهیم سجادیه و آزمون‌های الکترونیک نیز شامل «سبک زندگی و سیره معصومین (علیه السلام)، ترجمه و مفاهیم مقدماتی و روخوانی قران کریم» از دیگر رشته‌های آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم است.
کارگران تقویت وحدت و انسجام برنامه‌ها و فعالیت‌های سازمان‌ها و نهادهای قرآنی کشور، سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی مدارس، مؤسسات و مراکز قرآنی کشور، ایجاد انگیزه در میان عموم مردم جامعه به‌ویژه نوجوانان و جوانان برای فراگیری معارف قرآن و عترت، استانداردسازی و جهت‌دهی آموزش‌های قرآن و عترت در مدارس، مؤسسات و مراکز آموزشی سراسر کشور، شناسایی و معرفی نخبگان را از جمله مهم‌ترین اهداف برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در سال ٩٧ برشمرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار