تابناک چهارمحال وبختیاری- محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: دود عنبرنسارا برای عفونت‌ها مناسب است و خاصیت ضد میکروبی قوی دارد.
کد خبر: ۶۹۵۰۵۳
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳ 25 December 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- محمدامین افرا اظهار کرد: عنبرنسارا در واقع به پشگل خر ماده‌ای گفته می‌شود که هیچ‌گونه هم بستری انجام نداده باشد.
وی افزود: دود عنبرنسارا خاصیت ضد میکروبی قوی دارد که برای انواع عفونت‌های گلو، زخم‌های دیابتی و عفونت زنان موثر است، گرچه باید نوع بیماری از سوی پزشک تشخیص داده شود، زیرا در غیر این صورت نتیجه معکوس می‌دهد.
افرا گفت: افراد برای دود دادن به محض آماده شدن ذغال، عنبرنسارا را روی ذغال قرار دهند و دود ناشی از آن را استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه افراد از دود دادن عنبرنسارا در محیط بسته خودداری کنند، تصریح کرد: اینکه بیان می‌شود دود دادن در حمام انجام شود کاملا اشتباه است زیرا آتش و دود زیاد اکسیژن هوا را می‌گیرد و به ریه فشار وارد می‌کند.
محقق طب اسلامی در استان بیان کرد: افراد باید برای دود دادن، محیط باز را انتخاب کنند و دود ناشی از عنبرنسارا دود ملایمی باشد، زیرا دود زیاد در محیط بسته، موجب ورود دود به ریه شده و آسیب جدی به ریه وارد می‌کند.
وی با اشاره به اینکه افراط و تفریط در استفاده از هر ماده‌‎ای مشکل‌ساز خواهد شد، خاطرنشان کرد: دود دادن زیاد عنبرنسارا موجب ایجاد سرطان خواهد شد، بنابراین نباید افراد در مصرف آن زیاده‌روی کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار