تابناک چهارمحال وبختیاری- مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری از بهره برداری 110خانه ورزش روستایی در استان همزمان با هفته تربیت بدنی خبر داد و گفت: خانه های ورزش روستایی در 9 شهرستان استان بهره برداری شد.
کد خبر: ۶۷۲۴۴۳
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵ 25 October 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- حمید کریمی به مناسبت هفته تربیت بدنی در نشست خبری یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون نیز یکصد خانه روستایی در شهرستان های مختلف استان بهره برداری شده است.
وی پیش بینی کرد، تا دهه فجر امسال و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تعداد خانه های روستایی بهره برداری شده به 300 مورد برسد.
به گفته وی، در راستای توجه به منویات و فرامین مقام معظم رهبری، تجهیز خانه های ورزش روستایی به وسلیه کالاهای داخلی انجام می شود و برای هر خانه روستایی 30 میلیون ریال تجهیزات از محل کمک های هزینه شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری ، توسعه ورزش در مناطق روستایی را از اهمیت بالایی برای استعدادیابی ورزش استان دانست و گفت: با برنامه ریزی انجام شده، تربیت مربی در روستاها برای توسعه ورزش نیز در کنار ورزش همگانی در نظر گرفته شده است.
کریمی، حضور خیرین در عرصه ورزش را به فال نیک گرفت و گفت: خیرین در حوزه ورزش همیار و همراه ورزش استان باشند و بزودی انجمن خیرین ورزشی در استان برای حمایت های برنامه های خیران ورزشی فعال می شود.
کریمی، نیاز مالی 550 هیات ورزشی این استان را 250میلیارد ریال عنوان کرد و گفت : برای هیات های ورزشی تنها 37 میلیارد ریال اعتبار وجود دارد که حضور حامی مالی می تواند بخشی از حمایت از ورزش چهارمحال و بختیاری را مرتفع کند.
به گفته وی، برای تکمیل و بهره برداری از طرحهای عمرانی ورزش استان نیز به یک هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که اکنون اعتبارات استانی و ملی بخش عمرانی و زیرساختی ورزش 240 میلیارد ریال است.
وی، به رشد شاخصه های ورزش قهرمانی در این استان در 6 ماه امسال اشاره کرد و گفت: امسال 11نفر از ورزشکاران و مربیان این استان به بازی های آسیایی 2018 جاکارتای اندونزی اعزام شد و نسبت به دوره گذشته از رشد مطلوبی برخوردار بود.
کریمی، در خصوص طرح خوابگاه ورزشکاران در شهرکرد نیز گفت: ساخت این طرح ورزشی از 16سال پیش آغاز شد اما در ادامه با مشکلاتی مواجه شد امسال برای رفع مشکل زمین آن 5میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری گفت: طرح های نیمه تمام ورزشی این استان از طریق ضوابط قانونی ماده 27 قابل واگذاری به بخش خصوصی است و بخش خصوصی می تواند در این راستا اقدام کند.
وی در خصوص ورزشگاه دهکده المپیک شهرکرد نیز گفت: هیچ کس تاکنون برای در اختیار قرار گرفتن قانونی این ورزشگاه اقدامی نکرده است و اداره کل ورزش و جوانان استان براساس ضوابط قانونی آمادگی لازم برای اجرای ماده 27 را در این طرح ورزشی دارد و از سرمایه گذاران برای مشارکت در این طرح استقبال می کند.
به گفته وی، تعداد ورزشکاران سازمان یافته این استان از 32 به 39 هزار نفر افزایش یافته است و در 6 ماه نخست امسال 27 جشنواره در استان برگزار شد.
معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری نیز گفت:50 ورزشکار این استان در تیم های ملی حضور دارند و در مسابقات ملی و بین المللی موفق به کسب مدال شده اند و برای حمایت از ورزش قهرمانی هر اداره می تواند یک قهرمان را حمایت کند.
علی رضا تیشنیزی افزود: در هفته تربیت بدنی 725 عنوان برنامه که جشنواره زیبایی اسب دره شوری، جشنواره هنرهای زورخانه ای و پهلوانی، 450عنوان مسابقه،بهره برداری از 110 خانه ورزش روستای از مهمترین این برنامه هاست.
وی یکی از مهمترین نیازهای ورزش استان را اقتصاد ورزشی عنوان کرد و گفت: جذب حامی مالی (اسپانسرینگ) تیم های ورزشی برای استان از اهمیت بالایی برخوردار است و امید است شرکتهای مادر مانند فولاد استان و پتروشیمی لردگان از تیم های ورزشی حمایت کنند.
به گفته وی، امسال استان میزبان 34 برنامه و مسابقه ورزشی بوده است که تا پایان سال 20 میزبانی دیگر نیز در کارنامه ورزش استان ثبت می شود.
تیشنیزی اظهار داشت: هم اکنون 33 تیم ورزشی استان در لیگ های مختلف کشور حضور دارند که برای حضور قدرتمند نیازمند حضور حامیان مالی هستند.
امسال در بازی های آسیایی جاکارتا امیر مرادی در دوومیدانی و نسرین فرهادی در والیبال نشسته بانوان مدال نقره کسب کردند و دو شاگرد سجاد مرادی نیز در این رقابت ها موفق به کسب طلا و نقره شدند.
از بیست و ششم مهرماه تا سوم آبانماه به عنوان هفته تربیت بدنی نامگذاری شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار