تابناک چهارمحال وبختیاری- در سال 1396 به 960 نفر از زوج های جوان حائز شرایط کمک هزینه ازدواج پرداخت شد. کمک هزینه ازدواج که هدف از پرداخت آن ترغیب بیمه‌شدگان به ازدواج است ،از سوی سازمان تامین اجتماعی به بیمه شدگان واجد شرایط پرداخت می شود و هدیه ای است که از طرف این سازمان به بیمه شدگانی که تشکیل خانواده جدید می‌دهند پرداخت می‌شود.
کد خبر: ۶۷۱۹۹۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲ 24 October 2018
 به گزارش تابناک شهرکرد- و به نقل از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان،مدیر کل تامین اجتماعی با اشاره به حمایتهای سازمان تامین اجتماعی به بیمه شدگان گفت: حمایت هایی که از آنها تحت عنوان کلیه خدمات تامین اجتماعی نام برده می‌شود در کنار تلاش برای تامین آرامش خاطر نیروهای شاغل در عرصه های کار و تولید نسبت به آینده ،گاهی جنبه های تشویقی نیز دارد و ابعاد دیگری از زندگی اجتماعی اقشار تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی را نیز مورد توجه قرار می دهد.
غلامرضا محمدی افزود: یکی از تعهدات سازمان تامین اجتماعی با هدف ترغیب بیمه‌شدگان به ازدواج پرداخت کمک هزینه ازدواج است   و به بیمه شدگانی که برای اولین بار ازدواج می کنند پرداخت می شود و میزان آن معادل یک ماه متوسط مزد یا حقوق بیمه شده است . مزدیا حقوق متوسط هر بیمه شده از تقسیم کردن مجموع حقوق دریافتی بیمه شده در ۲ سال قبل از ازدواج که بر مبنای آن از روی حق بیمه کسر شده است بر عدد ۲۴ به دست می آید.
 محمدی اضافه کرد: بیمه شدگانی که در ۵ سال پیش از ازدواج حداقل ۷۲۰ روز سابقه بیمه داشته باشند و عقد ازدواج آنها از نوع دائم بوده و در دفتر رسمی ازدواج به ثبت رسیده باشد همچنین اولین ازدواج بیمه شده محسوب و در تاریخ ثبت ازدواج رابطه استخدامی بیمه‌شده با کارفرما قطع نشده باشد و در یکی از کارگاههای مشمول قانون  تامین اجتماعی در حال کار باشد می ‌توانند از مزایای کمک هزینه ازدواج استفاده کنند.
وی اظهار داشت: بیمه شدگان تامین اجتماعی باید به شعبه ای که حق بیمه آنها واریزمیشود مراجعه با همراه داشتن مدارکی همچون اصل دفترچه درمانی اصل ، فتوکپی تمام صفحات شناسنامه  بیمه شده و همسر و فتوکپی تمامی صفحات عقدنامه نسبت به دریافت کمک هزینه ازدواج اقدام نمایند .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار