تابناک چهارمحال وبختیاری- مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با هفته ملی کودک و نوجوان 29 ویژه برنامه در کتابخانه های استان اجرا می شود.
کد خبر: ۶۶۴۳۹۳
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۹ 07 October 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- فرهاد خلیل مقدم افزود: برگزاری جشن های ویژه کودک و نوجوان، کارگاه آموزشی ویژه مادران برای تربیت کودکان خلاق، احیای بازیهای بومی مناطق مختلف استان، خاطره گویی کودکان، نشست های جمع خوانی کتاب و روز بازبازک ها از جمله این برنامه هاست.
عروسک بازبازک یا عروسک رقصان لیلی از عروسک های بومی استان به شماره 1095 در سال 94 در فهرست آثار ناملموس کشور به ثبت رسید.
وی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان را از مهمترین اهداف اجرای این برنامه ها عنوان کرد و گفت: کودکان همزمان با هفته ملی کودک و نوجوان بصورت رایگان به عضویت کتابخانه ها پذیرفته می شوند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، تعداد کتابخانه های عمومی این استان را 53 باب عنوان کرد و تصریح کرد: 40 باب از کتابخانه های استان دارای بخش مستقل کودک هستند و در سایر کتابخانه ها نیز بصورت بخش جنبی قرار دارد.
خلیل مقدم ، تعداد اعضای فعال کتابخانه های عمومی استان را بیش از 38 هزار نفر اعلام کرد و افزود: حدود نیمی از این اعضا کودکان، جوانان و نوجوانان هستند.
ویژه برنامه ای گرامیداشت هفته ملی کودک و نوجوان با شعار «آینده را باید ساخت» و با رویکرد آموزه های عاشورا از 14 تا 20 مهرماه اجرا می شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار