تابناک چهارمحال وختیاری- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال وبختیاری گفت: با اختصاص 17 میلیون و 500 هزار دلار از محل صندوق توسعه ملی، 90 پروژه آبخیزداری و آبخوان داری در این استان اجرا می شود.
کد خبر: ۶۶۱۵۵۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳ 30 September 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- علی محمدی مقدم با اعلام این مطلب افزود: سهم این استان از 200 میلیون دلار اعتبار تخصیصی صندوق توسعه ملی برای بهبود منابع طبیعی کشور، 17 میلیون و 500 هزار دلار است.
اجرای طرح های آبخیزداری با هدف جلوگیری از هدررفت آب، جلوگیری از سیلاب، گسترش پوشش گیاهی و تغذیه سفره های آب زیرزمینی از جمله مواردی است که اجرای آن ها از محل این بودجه انجام می شود.
وی در ادامه افزود: در صورت جذب این اعتبار تا آبان ماه امسال، سرجمع اعتبارات چهارمحال و بختیاری در این بخش افزایش می یابد.
محمدی مقدم به خشکسالی های 11 سال گذشته استان اشاره و تصریح کرد: امسال برای احیای دشت شهرکرد پنج میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت که تخصیص حداقل پنج میلیارد ریال اعتبار دیگر در این زمینه ضروری است.
وی اظهار داشت: امسال به دلیل بارش های مطلوب و به موقع فصل بهار تعداد آتش سوزی ها در منابع طبیعی استان 61 درصد کمتر از سال قبل بود.
محمدی مقدم تاکید کرد: به منظور تسریع در روند کنترل آتش سوزی های منابع طبیعی قراردادهایی با جوامع محلی به ارزش 20 میلیارد ریال منعقد شده که 10 میلیارد ریال آن از منابع ملی و بقیه از محل اعتبارات استانی تامین می شود.
چهارمحال و بختیاری به عنوان سرچشمه 2 رودخانه مهم زاینده رود و کارون، 11 درصد آب شیرین مورد نیاز کشور را در گذشته تامین می کرد، اما خشکسالی های مستمر یک دهه گذشته این رقم را به کمتر از 6 درصد رسانده که تهدیدی برای منابع طبیعی و آبخیزداری این استان است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار