تابناک چهارمحال وبختیاری- مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی گفت: هر کودک بی سرپرست زیر پوشش مراکز شبه خانواده بهزیستی، 7 متقاضی برای فرزند خواندگی دارد.
کد خبر: ۶۴۸۹۳۹
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴ 29 August 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- محمد نفریه افزود: هم اکنون 26 هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست زیرپوشش بهزیستی است که از این تعداد 16 هزار کودک در خانواده های جایگزین نگهداری می شوند.
وی اظهار داشت: 10 هزار کودک نیز در بیش از 640 مرکز شبه خانواده نگهداری می شوند که از این تعداد 600 مرکز با حمایت خیران فعالیت می کنند و مابقی دولتی هستند.
مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان بهزیستی به فعالیت 24 مرکز شیرخوارگاهی با مدیریت مستقیم سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: سیاست سازمان بهزیستی واگذاری کودکان به خانواده هاست که براساس قانون جدید، میزان واگذاری کودکان به خانواده ها افزایش داشته است.
وی گفت: با تصویب قانون جدید در سال 93 ، واگذاری کودکان به دختران مجرد بالای 30 سال، خانواده های دارای فرزند و خانواده های ایرانی مقیم خارج از کشور انجام می شود.
نفریه به فرهنگ سازی در خصوص پذیرش خانواده ها از کودکان دچار معلولیت، بیماری و همچنین سنین بالا تاکید کرد و افزود: بیشتر خانواده ها، متقاضی نوزادان شیرخوار و دختر بچه هستند.
وی گفت: 85 درصد کودکانی که در مراکز نگهداری می شوند بد سرپرست هستند که واگذاری این کودکان به متقاضیان نیازمند صدور حکم قضائی است.
هم اکنون حدود 20 کودک در مرکز شیرخوارگاه حضرت معصومه شهرکرد نگهداری می شوند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار