تابناک چهارمحال وبختیاری- کارشناس مذهبی رسانه گفت: بایستی قرآن در زندگی همگان جاری شود و در عمل و اندیشه باشد.
کد خبر: ۶۴۰۰۰۴
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳ 06 August 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی در شب بیست و سوم و پایانی از طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی، با اشاره اینکه شهادت امام رضا (ع)، اظهار کرد: قرآنی نگه‌داشتن جامعه در فکر و عمل است.
وی علت عقب ماندگی کشورهای اسلامی و تسلط کفار دوری از قرآن است، افزود: کشورهای اسلامی در اثر تمسک نجستن به قرآن به بیماری ذلت مبتلا شدند.
حجت الاسلام رفیعی تصریح کرد: گله مشترک خدا و قرآن این است که باید نسبت به قرآن سستی نکنید و با آن انس بگیرید.
وی با اشاره به اینکه قرآن موعظه بی‌حاشیه خدا است و دردرهای بزرگ را شفا می‌دهد، تصریح کرد: قرآن کفر، نفاق، ذلالت و گمراهی را از بین می‌برد.
حجت الاسلام رفیعی تاکید کرد: بالا رفتن آمار طلاق، اختلاس و ... در آثار دوری از فرهنگ قرآن است و اگر جامعه قرآنی شود ربا، تندی به پدر و مادر، فساد و بی حجابی  در آن نیست پس باید قرآن در اندیشه و عمل جاری شود نه اینکه فقط خوانده شود.
وی با بیان اینکه قرائت و تدبر با خواندن و دقت کردن خوب است نه قرائت و تدبر بدون عمل، تاکید کرد: خانواده قرآنی خانواده مودت، رحمت و معاشرت است  و باید با چشم و گوش و زبان با مردم به نکوییسخن گفت و چشمان خود را از صحنه‌های حرام به دور بیندازید.
حجت الاسلام رفیعی گفت: باید قرآن را گوش کرد و زمانی که در جایی سخن بیهوده گفته می‌شود از کنار آن رد شد و روی زمین با تکبر و غرور راه نرفت تا از انحرافات به دور شد.
وی بیان کرد: ایمان به خدا، معاد، فرشته‌ها، قرآن و انبیاء لازم است و باید به فقرا کمک کرد که اگر هر کس به فقرای موجود در اقوام خود کمک کند فقر ریشه کن خواهد شد پس نباید فرافکنی کرد و به دیگران واگذار کرد.
حجت الاسلام رفیعی به کمک به یتیمان، در راه ماندگان و سائلین، برگزاری نماز و زکات توصیه کرد و گفت:  تنها 20 درصد از زکات، پرداخت می‌شود.
کارشناس مذهبی رسانه با اشاره به اینکه باید مسئولان در انتخابات پای عهد خویش باشند، اظهار کرد: کسانی که حق تلاوت قرآن را به جا می‌آورند همان کسانی هستند که به قرآن ایمان دارند.
وی آرام و روان خواندن قرآن، فهمیدن قرآن، عمل کردن به احکام قرآن، پناه بردن به خدا از عذاب‌های وعده شده به گناهکاران در قرآن، عبرت گرفتن از قصه‌های قرآن، هر چه  نهی شده را کنار گذاشتن را وظایفی دانست که باید در مقابل انجام داد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار