تابناک چهارمحال وبختیاری- کارشناس مهدویت و عرفان اسلامی یکی از شاخصه های انقلابی گری بر اساس تمسک به قرآن و عترت را صبوری و پایداری عنوان کرد و گفت: انقلاب گری باید در برابر طاغوت اقتصادی ایستادگی کند.
کد خبر: ۶۳۷۳۲۱
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱ 31 July 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- حجت الاسلام محمدباقر حیدری کاشانی در هفدهمین شب از سلسله نشست های طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی در مصلی امام خمینی (ره) شهرکرد افزود: همواره امثال قارون صفتان به عنوان طاغوت اقتصادی در همه دوره ها وجود داشته است.
به گفته وی، نباید از طاغوت اقتصادی گذشت و باید برجک و باروی آن را فرو ریخت، چرا که بی تفاوتی به طاغوت اقتصادی، باعث شکست انقلابی گری می شود.
وی تاکید کرد: طاغوت اقتصادی تمامی دارایی و اقتصاد کشور را برای خود و هم حزبی های خویش می خواهند و به هیچ آدابی پایبند نیستند.
حیدری کاشانی گفت: ممکن است کسانی که در انقلاب تاریخ مبارزاتی داشته اند در مادیات و اقتصاد گم شوند.
این پژوهشگر علوم دینی افزود: چهار شاخص مهم برای انقلابگری در فضای اسلامی با تمسک به قران و عترت عنوان شده است که صبور و پایداری مهمترین آن است.
به گفته وی، صبوری در مقابل معصیت به عنوان بالاترین صبوری نیز از مهمترین صبرها و پایداری ها برای انسان است.
این استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: بزرگترین انقلابی قرن امام خمینی (ه) بودند که انقلابی قرآنی بودند.
حیدری کاشانی افزود: انقلابی گری به منزله مهدوی بودن است و اینکه مقام معظم رهبری می فرمایند' انقلابی ام' به منزله این است که ایشان مهدوی هستند.
وی گفت: مهدویت به منزله این است که به وضع موجود تن نداد و به دنبال وضع بهتر بود.
بیست و پنجمین دوره طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی شنبه شب با عنوان «انقلابی؛ بایدها و نبایدها» از بیست و سوم تیرماه تا چهاردهم مردادماه در مهدیه مصلی امام خمینی (ره) شهرکرد در حال برگزاری است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار