تابناک چهارمحال وبختیاری- معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: 300 واحد صنعتی غیرفعال در شهرک های صنعتی این استان وجود دارد که تغییر کاربری آنها در دستور کار است.
کد خبر: ۶۳۴۳۱۳
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰ 24 July 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- محمدکاظم منزوی اظهار داشت: با تغییر کاربری و فعال شدن این تعداد واحد تولیدی، زمینه اشتغال برای 2 هزار نیروی کار فراهم خواهد شد.
وی با اشاره به داشتن زیرساخت های لازم شامل آب، برق، گاز و سیستم فاضلاب در واحدهای صنعتی غیر فعال تصریح کرد: در صورت بلا استفاده و رها شدن فضای این واحدها بخش عمده ای از سرمایه گذاری دولتی و عمومی مستهلک و به هدر می رود.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری واحدهای صنعتی واقع در شهرک های صنعتی استان را حدود یکهزار واحد برآورد کرد و گفت: طبق ارزیابی ها حدود 30 درصد آنها غیرفعال و تعطیل است.
منزوی از تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در 21 شهرک و نواحی صنعتی استان در دولت دوازدهم خبر داد و گفت: با برنامه ریزی انجام شده در صورت توانمندی برخی از واحدهای غیر فعال با تزریق تسهیلات و تقسیط بدهی های مالی معوق این واحدها فعال خواهد شد.
اینک 21 شهرک و ناحیه صنعتی فعال در استان وجود دارد که حدود 14هزار خانوار معادل 45 هزار نفر از جمعیت استان از درآمد شهرک های صنعتی ارتزاق می کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار