استاد حوزه و دانشگاه:
تابناک چهارمحال وبختیاری- استاد حوزه و دانشگاه گفت: هر اندازه که به علم و دانش بیگانگان نیاز داشته باشیم به همان میزان به ما زور می‌گویند و بر ما قلدری می‌کنند.
کد خبر: ۶۳۴۲۸۰
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰ 24 July 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- حجت‌الاسلام سید حسین حسینی قمی در دهمین شب از سلسله نشست‌های طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدایی دینی، اظهار کرد: در کتب حدیث فقهی آمده است که امت مسلمان تا زمانی که لباس بیگانه بر تن نکنند و غذای بیگانه را مصرف نکنند امورشان به خوبی می‌گذرد و در خیر هستند.
وی افزود: اگر از ابتدا مردم، تولید کنندگان و مسئولان برای تولید داخل کشور برنامه‌ریزی می‌کردند وضعیت بهتر از حال بود و قطعا گرفتار نمی‌شدیم.
حجت‌الاسلام حسینی قمی گفت: دو سال گذشته هنگامی که دولت آمریکا ورود شهروندان چندین کشور را به آمریکا ممنوع کرد عده‌ای از مردم و جوانان به دلیل تحصیل در آن کشور ناراحت شدند. هر مقداری که به علم و دانش بیگانگان نیاز داشته باشیم به همان مقدار به ما زور می‌گویند و بر ما قلدری می‌کنند.
استاد حوزه و دانشگاه گفت: زمانی که جوان به تحصیل در دانشگاه مشغول است باید به دنبال کارآفرینی باشد و به دنبال کار در ادارات نباشد.
وی بیان کرد: امروزه استکبار جهانی به دلیل محتاج بودن ما به علم و دانش آن‌ها گردن‌کلفتی می‌کند.
حجت‌الاسلام حسینی قمی ادامه داد: لازم است برای تولیدات داخل کشور بخش دولتی و خصوصی اهمیت قائل شوند و خدمات پس از فروشی که توسط آن‌ها ارائه می‌شود عاری از هرگونه مشکل و تخلف باشد.
وی گفت: تا زمانی که خودمان نخواهیم و مردم تصمیم جدی نگیرند چیزی اصلاح نمی‌شود اگر از تولید بیگانه فاصله بگیریم و اراده کنیم قطعا وضعیت موجود متفاوت‌تر خواهد شد.
استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: کم‌فروشی تنها به بازار ختم نمی‌شود بلکه فردی که بدون مطالعه در جایی حضور پیبدا کند نوعی کم فروشی محسوب می‌شود.
وی گفت: اگر امروز ما به خودمان رحم نکنیم دشمن به ما رحم نمی‌کند بنابراین لازم است خودمان به خودمان رحم کنیم.
حجت‌الاسلام حسینی قمی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی کشور ثروتمندان نباید به دنبال ثروت‌اندوزی و سوء‌استفاده باشند بلکه باید در این شرایط به برادران دینی خود در حد توان کمک کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار