تابناک چهارمحال وبختیاری- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: امسال چهارمحال و بختیاری وارد دهمین سال خشکسالی شده و در طی 10 سال گذشته رکورد خشک‌ترین سال‌ها را پشت سر گذاشته است.
کد خبر: ۵۴۹۷۳۵
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹ 09 January 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- مهرداد قطره افزود: صبح امروز دمای هوای کوهرنگ به 13 درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید که سردترین نقطه استان و کشور گزارش شد.
وی با اشاره به کاهش چهار تا پنج درجه‌ای دمای هوای استان تا پایان هفته جاری، اظهار کرد: صبح امروز دمای هوای شهرکرد به هشت درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید که این کاهش دما موجب ایجاد پدیده مه در بسیاری از نقاط استان شد.
وی افزود: پدیده مه گرفتگی در بروجن موجب شد دید افقی به کمتر از 150 متر  و در شهرکرد به کمتر از  800 متر برسد که این وضعیت تا پایان هفته در استان وجود دارد.
قطره با اشاره به اینکه متوسط بارش‌ها در استان از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون به 55 میلیمتر رسیده است، تصریح کرد: در حال حاضر بارندگی‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته و میانگین بلندمدت 77 درصد کاهش یافته است.
وی ادامه داد: امسال چهارمحال و بختیاری وارد دهمین سال خشکسالی شده و در طی 10 سال گذشته رکورد خشک‌ترین سال‌ها را پشت سر گذاشته است.
قطره خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود بارش‌ها و پیش‌بینی‌های انجام شده، قطعا سال زراعی جاری در بسیاری از نقاط استان با کاهش 40 تا 70 درصدی بارش مواجه هستیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار