تابناک چهارمحال وبختیاری- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: طرح توسعه پایدار استان به تفکیک شهرستان های 9 گانه از طریق انتخاب شرکت مشاور مطالعه، تهیه و تدوین می شود.
کد خبر: ۵۲۸۵۴۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸ 23 November 2017
به گزارش تابناک شهرکرد- اقبال عباسی در نشست با تعدادی از اعضای ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: کشاورزی، گردشگری، دامداری، صنعت و تجارت از مهمترین برنامه های افق توسعه استان محسوب می شود.
وی آب و خاک را به عنوان کانون اقتصاد مقاومتی در ایران دانست و افزود: استفاده صحیح از آب و خاک باعث جلوگیری از واردات و فاصله از اقتصاد غیرمقاومتی می شود.
عباسی تصریح کرد: برای توسعه چهارمحال و بختیاری برنامه های گوناگونی براساس معیارهای قانونی، علمی و کارشناسی طراحی و اجرایی می شود.
وی یادآور شد: همدلی، تعامل و وحدت رویه موجود بین نیروهای سیاسی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مسئولان و قشرهای مختلف از مهمترین مزیت های چهارمحال و بختیاری برای تسریع در روند توسعه همه جانبه و پویا است.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: تلاش برای افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در این استان از اولویت های مهم مدیریت عالی استان به شمار می رود.
وی گفت: به همین منظور در خصوص کاهش نرخ بیکاری پیشنهادی به معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور داده شده تا مبلغی در بودجه سال 1397 ردیف اختصاصی برای استان های دارای آمار بیکاری اختصاص یابد تا به میانگین کشوری برسند.
عباسی تاکید کرد: افزایش رضایتمندی عمومی و تسریع در روند توسعه بخش های مختلف نیازمند بهره مندی از توان بخش خصوصی در طرح های متفاوت محسوب می شود.
وی افزود: به همین منظور تعریف زنجیره تولید، افزایش ارزش افزوده تولیدات، صادرات و واردات محصولات بایستی با سرعت صورت گیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار