تابناک چهارمحال وبختیاری- مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: 23 هزار و 443هکتار از اراضی ملی این استان در نیمه نخست امسال با حکم قضایی رفع تصرف شد.
کد خبر: ۴۹۸۸۶۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴ 24 September 2017
به گزارش تابناک شهرکرد- شهرام جزایری اظهار کرد: این اراضی با کار کارشناسی و با دستور قضایی انجام که از 84 مورد پرونده متشکله، 44 مورد مربوط به ساختمان سازی، 19مورد دیوارکشی، 2 مورد ساخت استخر، 3 مورد محوطه سازی و16 مورد سایر موارد بوده است.
وی از اجرای طرح کاداستر(حد نگاری) و صدور سند ثبتی برای بیش از 20 هزار هکتار از اراضی و عرصه های ملی این استان خبر داد و توضیح داد: 85 درصد اراضی این استان ملی است که شناسنامه دار کردن عرصه های ملی در دولت دوازدهم در دستور کار قرار دارد.
جزایری وسعت اراضی زراعی و باغی سطح استان را 247 هزار هکتار برآورد کرد و تصریح کرد: ساخت و ساز در اراضی باغی و زراعی، غیر قانونی و با حکم قضایی تخریب خواهد شد.
وی از فعال شدن سامانه اطلاعاتی در مدیریت اراضی سازمان جهادکشاورزی در سال جاری خبر داد و گفت: این طرح در هویت‌ بخشی، شناسنامه‌ دار کردن و صدور کارت هوشمند برای کشاورزان اهمیت دارد.
وی افزود: هم اکنون بسیاری از روستاهای چهارمحال و بختیاری در جنگل ها و درعرصه های طبیعی واقع شده که این موضوع از عوامل تخریب عرصه ملی به حساب می آید.
جزایری با اشاره به برخورد قانونی با متصرفان و متخلفان افزود: اقدامات پیشگیرانه در ارتباط با تخلفات و تصرفات غیرمجاز با جدیت در دستور کار سازمان است.
وی با بیان اینکه برای حفظ و صیانت از اراضی ملی باید اقدامات مراقبتی و تعامل بین دستگاهی در دستور کار قرار گیرد، گفت: سال گذشته 104 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان با تعامل دستگاه های اجرایی رفع تصرف شد.
چهارمحال و بختیاری 270 هزار هکتار اراضی زیر کشت با 60 هزار بهره بردار دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار