تابناک چهارمحال وبختیاری- معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو گفت: در دولت یازدهم آب شرب و بهداشتی برای 4 میلیون روستایی در سراسر کشور تامین شد.
کد خبر: ۴۶۵۲۴۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰ 23 July 2017
به گزارش تابناک شهرکرد- رحیم میدانی در آیین بهره برداری از پل نفت و گاز دریاچه سد کارون 4 افزود: این تعداد در 5 هزار و 226 روستا با تلاش متخصصان و کارشناسان از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.
وی ادامه داد: در دولت یازدهم 23 سد در 16 استان با حجم ذخیره بیش از 4 میلیارد مترمکعب و با تنظیم 3.4 میلیارد مترمکعب به بهره برداری رسید.
میدانی تصریح کرد: همچنین در دولت تدبیر و امید 180 هزار شبکه اصلی و 19 هزار هکتار شبکه فرعی آبرسانی در کشور احداث و به بهره برداری رسید.
به گفته معاون وزیر نیرو در طول دولت یازدهم 23 طرح آبرسانی در 12 استان با حجم 792 میلیون مترمکعب آب شرب به بهره برداری رسید.
میدانی خاطرنشان کرد: ایجاد 18 تصفیه خانه در 18 شهر کشور با قدرت 850 هزار مترمکعب تصفیه فاضلاب در شبانه روز بخش دیگری از خدمات دولت یازدهم در این حوزه بوده است.
معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو با بیان اینکه عدالت در مدیریت آب بسیار ضروری است و در این حوزه نباید دچار افراط و تفریط شد، گفت: در دولت یازدهم تلاش شد تا به مسائل سازه ای و اجرایی به یک میزان توجه شود.
میدانی همچنین به مدیریت حوضه های آبریز اشاره و اظهار کرد: در این بخش به مسائل مختلفی توجه شد، به گونه ای که در برخی از حوضه ها تا بیش از 7 استان را شامل می شود.
وی ادامه داد: در حوضه زاینده رود مدیریت حوضه آب، تجریه مفیدی بود که با حضور مسئولان، نمایندگان کشاورزان 2 استان و بهره برداران اجرایی شد.
معاون وزیر نیرو با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه، آب و فاضلاب مورد توجه قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: مدیریت آب تنها به دولت اختصاص ندارد و مردم نیز در آن سهیم هستند.
میدانی در پایان افزود: طرح پل کابلی نفت و گاز سد کارون 4 نگاه ویژه ای به محیط زیست دارد و یکی از اقدامات ماندگار دولت یازدهم به شمار می رود.
بزرگترین پل کابلی نفت و گاز ایران بر روی دریاچه سد کارون 4 روز یکشنبه در آیینی با حضور معاون وزیر نیرو و نیز مدیرعامل شرکت توسعه آب نیرو به بهره برداری رسید.
پل کابلی نفت و گاز به وزن حدود 2 هزار تن به طول حدود 380 متر و عرض 9 متر بر روی دریاچه سد کارون 4 در استان چهارمحال و بختیاری به منظور انتقال نفت مارون به اصفهان اجرا شده است.
این طرح در 200 کیلومتری شهرکرد و در مرز استانهای خوزستان و چهارمحال و بختیاری واقع است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار