تابناک چهارمحال وبختیاری- مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری از دستگیری 6 متخلف شکار غیر مجاز در مناطق حفاظت شده شهرستان لردگان خبر داد.
کد خبر: ۴۵۵۵۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸ 08 July 2017
به گزارش تابناک شهرکرد- شهرام احمدی افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان در بازرسی از منزل مسکونی متخلفان شکارغیرمجاز 2 قطعه کبک و یک قطعه سارگپه را کشف و ضبط کردند.
وی از انجام 2 ماموریت بازرسی دیگر از منزل مسکونی متخلفان طی 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت: در این ارتباط 42 قطعه سهره طلایی، همراه با تور، هشت عدد قفس کشف و ضبط شد.
براساس ماده 10 قانون شکار و صید، متخلفانی که بدون پروانه اقدام به شکار و صید جانوران وحشی کرده و یا اقدام به حمل، عرضه، فروش و صدور جانوران وحشی زنده یا کشته و اجزای آنها بدون کسب پروانه و یا مجوز نمایند و نیز از بین بردن رستنی‌ها از جمله قطع درختان، خارزنی، بوته کنی و تعلیف غیرمجاز در مناطق حفاظت شده و پناهگاه های حیات وحش و تجاوز و تخریب در این مناطق به جزای نقدی از یکصد هزار تا یک میلیون ریال یا حبس از یک تا 6 ماه محکوم می‌شوند.
چهارمحال و بختیاری یک پارک ملی، یک اثر طبیعی ملی و پنج منطقه حفاظت شده به مساحت 155هزار و 844 هکتار و 2 منطقه شکار ممنوع به مساحت 51 هزار و 724 هکتار دارد.
مدیریت 12.5 درصد مساحت چهارمحال و بختیاری با حفاظت محیط زیست این استان است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار