تابناک چهارمحال وبختیاری- مرکز رشد و توسعه تجارت الکترونیک و کسب و کارهای دیجیتال چهارمحال و بختیاری با همکاری اداره کل پست، پارک علم و فناوری و بخش خصوصی در مرکز پست شهید قندی شهرکرد فعال شد.
کد خبر: ۴۱۹۴۲۳
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱ 06 May 2017

به گزارش تابناک شهرکرد- مدیرکل پست چهارمحال و بختیاری در آیین راه اندازی این مرکز گفت: با توجه به گسترش و افزایش روزافزون فناوری اطلاعات روز دنیا، راه اندازی کسب و کارهای الکترونیکی و اینترنتی و توانمندسازی کسب و کارهای نوپا در دستور کار وزارت ارتباطات قرار گرفته است.

حسین عنایتی تصریح کرد: در راستای توسعه فرهنگ کارآفرینی و رونق کسب و کار الکترونیک، بستر محیط کسب و کار و حمایت از این دسته مشاغل از سوی شرکت پست با مشارکت شرکت های دانش بنیان در چهارمحال و بختیاری با جدیت دنبال می شود.

به گفته وی در مرحله نخست، ساماندهی پیک های موتوری شهرکرد و در ادامه شهرهای استان در راستای ارائه خدمات شهروندی و با هدف هماهنگی و یکپارچه کردن خدمات این صنف از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیک پیگیری شد.

عنایتی افزود: فعال کردن پنجره واحد معرفی و فروش صنایع دستی خاص چهارمحال و بختیاری به صورت الکترونیک و فراهم کردن بستر خرید و فروش اینترنتی محصولات و صنایع دستی این استان از دیگر خدماتی است که در مرکز توسعه تجارت الکترونیک دنبال می شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: با توجه به فراهم شدن بستر و زیرساخت فناوری اطلاعات و گسترش کسب و کارهای الکترونیک، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمام ظرفیت داخلی برای حمایت ار برنامه های فناورانه بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان با هدف ایجاد اشتغال حمایت می کند.

مرتضی بلالی با بیان فعال بودن حدود 800 هزار شماره تلفن همراه در چهارمحال و بختیاری ادامه داد: پهنای باند اینترنت ورودی به استان 40 گیگا بایت است و این فرصت بسیار مناسب برای راه اندزای کسب و کارهای اینترنتی از طریق تلفن همراه است.

رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: با توجه به گسترش فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک در دنیا باید به سمت و سوی ایجاد کسب و کارهای الکترونیک و اینترنتی حرکت کرد.

اسماعیل پیرعلی افزود: زیرساخت و بستر گسترش کسب و کارهای نوین و اینترنتی در چهارمحال و بختیاری برای شرکت های دانش بنیان فراهم است.

وی با بیان اینکه بازاریابی و صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان در چهارمحال و بختیاری مهم ترین مشکل و مبحث این شرکتهاست، افزود: گسترش خدمات الکترونیک و اینترنتی و مرکز توسعه تجارت الکترونیک گام مهمی در راستای رفع مشکل بازاریابی تولیدات شرکت های دانش بنیان است.

مدیر مرکز رشد و توسعه تجارت الکترونیک شهرکرد نیز در این نشست گفت: گسترش تجارت الکترونیکی نیازمند فراهم شدن زیرساخت های فنی و ارتباطی و مخابراتی، فرهنگی، حقوقی و قانونی و مدیریتی و فرهنگ سازی است.

صادق صدری نژاد ادامه داد: هم اینک بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان خلاء بازاریابی و فروش وجود دارد که مراکز توسعه تجارت الکترونیک این خلاء را رفع می کند.

بنابراین گزارش در این آیین، تفاهم نامه همکاری در راستای تجاری سازی، توسعه و ارتقای دانش و تامین فناوری های مورد نیاز استان چهارمحال و بختیاری بین اداره کل پست و پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری امضا شد.

کسب و کار و تجارت الکترونیک که بدلیل گسترش روز افزون فناوری اطلاعات در دنیا ایجاد شده است، تاکنون مزایایی همچون حذف محدودیت های زمانی و مکانی در تجارت، کاهش هزینه های مبادلاتی، دسترسی تولیدکنندگان و فروشندگان به مشتریان زیاد، دسترسی مصرف کنندگان به تامین کنندگان کالا و خدمات در سطح وسیع را به دنبال داشته است.

اما به اعتقاد برخی کارشناسان بخش فناری و اطلاعات و ارتباطات کسب و کار الکترونیکی در ایران به جایگاه و شاخص واقعی خود نرسیده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار