تابناک چهارمحال وبختیاری- عملیات ساخت نخستین پاسگاه محیط بانی خیرساز استان چهارمحال وبختیاری در روستای 'مَوَرز' و جهت حفاظت از بخش بازفت و منطقه شکار ممنوع «خدا آفرین» احداث می شود.
کد خبر: ۴۱۵۸۸۳
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶ 30 April 2017
به گزارش تابناک شهرکرد- مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری گفت: این پاسگاه خیرساز با اعتباری بیش از 1.8 میلیارد ریال با کمک 2 تن از خیران و دوستداراران محیط زیست کشور و هماهنگی صندوق ملی محیط زیست در بخش بازفت این استان احداث می شود.
شهرام احمدی در مراسم آغاز عملیات این پاسگاه محیط بانی افزود: این پاسگاه در زمینی با مساحت 500 مترمربع احداث می شود.
وی با اشاره به اینکه تاکنون در بخش بازفت پاسگاه محیط بانی وجود نداشت، افزود: هم اکنون اکیپ های سیار وظیفه حفاظت از محیط زیست این بخش را برعهده دارند.
احمدی افزود: منطقه بازفت شهرستان کوهرنگ از غنی ترین مناطق زیست محیطی منطقه زاگرس در چهارمحال وبختیاری است که از لحاظ تنوع زیستی، جانوری و گیاهی و وجود جنگل های بلوط و مناظر بکر طبیعی جزو منحصر به فردترین تنوع زیستی کشور است.
وی گفت: هم اکنون 21 پاسگاه محیط بانی در سطح استان فعال است.
 به استناد بند (و) ماده 6 قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست منطقه‌ی خدا آفرین از 15مرداد سال 94 به مدت 5 سال شکار ممنوع اعلام شد و این‌ ممنوعیت برای حفظ و نگهداری گونه‌های نادر از قبیل‌ دوزیستان‌، خزندگان، کبک و پستانداران نادر و انواع پوشش گیاهی شاخص شامل لاله‌های واژگون، کرفس، بن سر، باریجه، بلوط و گونه‌های مختلف دارویی اعمال می‌شود.
منطقه ی شکار ممنوع 'خدا آفرین' با مساحت 49 هزار و 300 هکتار در شهرستان‌های اردل و کوهرنگ قرار دارد. مناطق چغاخور و خدا آفرین در استان بعنوان 'شکار ممنوع' معرفی شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار