تابناک چهارمحال وبختیاری- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرکرد گفت: شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری امسال به عنوان گزینه پایتخت کتاب مطرح شده است.
کد خبر: ۳۷۷۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۷ 14 February 2017
به گزارش تابناک شهرکرد- فرانک کبیری دهکردی افزود: از 2 سال پیش تاکنون شهرکرد به عنوان یکی از گزینه های شهرهای کتاب ایران مطرح و سال گذشته نیز این شهر یکی از سه گزینه نهایی پایتخت کتاب ایران بود.
وی گفت: مستندات توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی در شهرکرد به اندازه یک مجموعه کتاب جمع آوری شده است که این مستندات از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرکرد تهیه و تدوین و برای انتخاب به عنوان پایتخت کتاب ارائه شد.
کبیری افزود: اکنون شهرکرد در بین بیش از یکصد شهر نامزد پایتخت کتاب ایران به عنوان یکی از مهمترین گزینه های اصلی پایتخت کتاب مطرح است.
به گفته وی، پایتخت جهانی کتاب عنوانی است که هر سال از سوی سازمان جهانی یونسکو به شهری که بیشترین تلاش را در راستای تقویت جایگاه کتاب و ترویج کتابخوانی انجام می دهد، اطلاق می شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرکرد گفت: طرح پایتخت کتاب براساس مستندات ارائه شده پیرامون توسعه کتاب و کتابخوانی، برگزاری نشست های کتابخوانی، تعداد مولفان، تعداد کتاب های چاپ شده در یک سال و دسترسی مردم به کتاب و کتابخانه تعیین می شود.
هم اکنون بیش از 50 کتابخانه عمومی در چهارمحال و بختیاری با بیش از 23هزار عضو وجود دارد و نشست های کتابخوانی هر هفته در این استان برگزار می شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار