کد خبر: ۳۴۱۲۷۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰ 10 December 2016

در استان هیئت های مذهبی بسیاری وجود دارد که در زمینه های گوناگون فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی به فعالیت می پردازند؛ اما در این بین تعداد هیأت ویژه خواهران کمتر به چشم می خورد ، در صورتی که بانوی ایرانی با همه ویژگی های منحصر به فردش در تیررس اهداف شوم دشمنان این مرز وبوم قرار گرفته و نیاز به وجود چنین هیئت هایی برای بانوان حس می شود و به عبارتی می توان گفت "وقتي سايه اهل بيت (ع) بر بام آشيانه دل بنشيند بي راهه هاي زمانه توان فريب نخواهند داشت."

یکی از هیئت های خواهران استان که مدتی است فعالیت خود را آغاز نموده است و اهداف والایی پیش رو دارد هیئت یاوران منجی(عج) می باشد. در گزارش ذیل با اهداف و عملکرد این هیئت بیشتر آشنا می شویم:  

به گزارش تابناک چهارمحال و بختیاری ، خانم نظري مسئول هيئت ياوران منجي در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: هيئت خواهران ياوران منجي (عج) با ياري حضرت صاحب الزمان(عج) و مشارکت خواهران مهندس و بسيجي تأسيس گرديد. اين هيئت شامل اعضاي کادر اصلي (مدير، کادراجرايي، امور مالي، امور فرهنگي، تدارک و تبلیغات و...) و اعضاي عادي مي باشد که در زمينه هاي گوناگون همکاري و مشورت مي نمايند که با توجه به اهداف گسترده اين هيئت هر روز با استقبال خواهران مشتاق و محترم مواجه شده و بر تعداد اعضاي عادي هيئت افزوده مي شود که پشتوانه هيئت مي باشند.
وي افزود: اين هيئت با هدف فعاليت در زمينه هاي علمي،آموزشي، مذهبي، فرهنگي، اجتماعي و معنوي تشکيل شده است که برخي برنامه ها به شرح ذيل مي باشد: برگزاري و مشارکت در اجراي همايش هاي علمي، فرهنگي، هنري و مذهبي برگزاری دوره های آموزشی علمی، مذهبی، هنری و ... - برگزاري و مشارکت با ادارات در اجراي مراسمات مذهبي (اعياد و عزاداري) و غير مذهبي، مشارکت و اقدام در امور معنوي و خيرخواهانه از قبيل شناسايي و کمک رساني به نيازمندان واقعي در جهت تأمين مايحتاج روزانه و جهيزيه نوعروسان بی بضاعت، تلاش در جهت ايجاد اشتغال و ازدواج جوانان و ....

نظري تصريح کرد: با عنايات ائمه بزرگوار (ع) هيئت خواهران ياوران منجي (عج) در ماه محرم و صفر امسال مراسم سوگواري سالار شهيدان(ع) را در مدت هشت روز در دهه اول محرم الحرام همراه با سخنراني علماي دين و مداحي ذاکرين اهل بيت(ع) در جهت بصيرت افزايي عزاداران حسيني برگزار نمود. همکاري در جهت برگزاري همايش رهروان زينبي (س) در ماه محرم، همکاري در جهت برگزاري همايش بسيج با عنوان پژواک نداي حضرت زينب (س) در ماه صفر از ديگر اقدامات هيئت ياوران منجي (عج) در اين ايام مي باشد.

وي گفت: اميد است عبارت کل يوم عاشورا و کل عرض کربلا همواره چراغ راه شيعيان باشد و مسير صحيح بندگي را نمايان سازد.

براي گم نکردن مسير و پرچم دار اهل بيت (ع) بودن، هيئت را تاسيس کرديم...

خانم رياحي مسئول امور تبلیغات هيئت ياوران منجي(عج) در ادامه  گفت: رنگ و لعاب هاي دنياي مدرن، هجمه هاي فرهنگي غرب بسيار نرم و آرام درپي کاستن ارزشهاي انساني هستند. اصالت شيعه را نشانه گرفته اند!! اما در پس همه اين تهاجمات وسيع، دنياي غرب، اصلي را فراموش کرده، اصلي که براي من به عنوان بانوي شيعه ايراني در قلب و جانم نفوذ کرده و هيچ ابزاري از هر نوع با هر رنگ و لعابي اثرش را از بين نمي برد. بانوي شيعه الگوهايي دارد به نام فاطمه (س)، به نام حضرت زينب کبري(س)، پاي روضه امام حسين (ع) مي نشيند، اشک مي ريزد و آرام مي شود، دل مي دهد به هفتاد و دو تن کربلا، به علي اصغر حسين(ع)، جوانش را جايگزين علي اکبر (ع) حسين مي کند و مي فرستد به سوي دفاع ، دفاع از دين اسلام، مي فرستد به سوي صحنه سازي کربلا در سال 2016 ميلادي، کربلايي مي آفريند در سوريه، عراق و هر جايي که براي دفاع از دين خون ميخواهد.

من يک دخترم، دختري امروزي با فکر و بينش تجددگرا اما اين عامل پيروي از غرب نيست. من هر چه قدر متجدد شوم الگويم شيرزن کربلاست. از اصالتم دور نمي شوم.

وي افزود: در کنار همه اين ناملايمات زندگي مدرن درعصر حاضر، من و دوستانم راهي را انتخاب کرديم براي گم نکردن مسير و پرچم دار اهل بيت (ع)بودن، هيئتي تاسيس کرديم با نام هيئت ياوران منجي(عج). من از خواهرانم دعوت مي کنم، راهي راه زينب (س) شويد. مطمئن باشد وارد مسيري مي شود که لذت واقعي زندگي را حس مي کنيد. احساسي که من با شرکت در مراسمات هيئت دارم با هيچ لذتي جايگزين نمي کنم. حسي است که بايد تجربه شود، بايد دل داد تا طعم عشق واقعي را چشيد. وقتي در مسير ائمه بزرگوار قرار بگيري ناخودآگاه تلنگرهايي را حس مي کني که تو را حفظ مي کند، پاکیت را حفظ مي کند و تو را دور مي کند از مسير گناه. به يادت مي آورد که تو انتخاب شدي که خادم ائمه باشي، ارزشمندي، به بهاي ناچيز خودت را نفروش!!!!!! حواست باشد به رفتارت و چه حس بي نظريست تلنگرهاي ناخودآگاه....... .

خانم کياني مسئول روابط عمومی و عضو فعال اين هيئت نیز ضمن دعوت همه دختران و بانوان استان براي حضور در اين هيئت گفت: اخيراً در مراسمي با عنوان پژواک صداي زينب (س)  که در حسينيه امامزادگان دو معصوم (س) شهرکرد به همت پايگاه هاي بسيج و با همکاري هيئت ياوران منجي (عج) برگزار گرديد حضور داشتم. در اين مراسم خطبه خواني حضرت زينب (س) به نمايش درآمد و مظلوميت حق در برابر باطل را نشان داد. اما در اين ميان بانويي محکم ايستاد و حقانيت را ثابت کرد. اين بانو بهترين الگوي من به عنوان بانوي شيعه ايراني است..

وی افزود: گاهي کساني را مي بينييم که دارند بي پروا غرب را به هدفش نزديک و نزديک تر مي کنند. يک توصيه خواهرانه ..! بيا و تلنگرناخودآگاه را حس کن، مطمئن باش از اينکه کسي حواسش به تو هست آنقدر لذت مي بري که به وجود خودت مي بالي. بانوی شیعه جايگاه والايي دارد. آنقدر والا که بانوان جهان در پي گمشده اي مي گردند که در قلب و جان بانوی شیعه جاريست!

هیئت یاوران منجی (عج)، فرش قرمزی زیرگام ارزشمند علاقه مندان به همکاری، حمایت و همراهی این هیئت در جهت شتاب بخشیدن حرکت به سوی مقصد پهن می کند. همگامی خواهران گرامی موجب دلگرمی و استوارنمودن قدم هایمان می شود.

پل ارتباطی هیئت یاوران منجی (عج):    - ruzeno4@gmail.com  Monje2015@gmail.com   

Mfmonje.blogfa.com

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار